Serdecznie zapraszamy na Webinar  dotyczący rozwiązań firmy SOPHOS

24.02.2021. godz.11:00

Rozwiązanie EDR – proaktywna ochrona punków końcowych

0tygodni0dni0godzin(y)0minut(y)0sekund(y)

Organizacje muszą codziennie radzić sobie z wieloma zagrożeniami, które próbują dostać się do ich środowisk. Oczywiście wiele z tych zagrożeń jest natychmiast powstrzymywanych dzięki silnym zabezpieczeniom. Ale te które są niepewne lub niejasne, mogą się prześlizgnąć przez sito zabezpieczeń i właśnie wtedy pojawia się rozwiązanie nazwane Endpoint Detection and Response, czyli w skrócie EDR. Zostało ono stworzone z potrzeby uzupełnienia istniejących narzędzi ochrony punktów końcowych. Także nie jest to rozwiązanie które zastępuje tradycyjne podejście do bezpieczeństwa sieciowego, ale uzupełnia je o dodatkowe możliwości

Aby lepiej zobrazować tą kwestie, można posłużyć się podziałem aplikacji na:

 1. Łagodne
  Są to niezłośliwe programy, które są częścią codziennego życia większości organizacji, takie jak Microsoft Word, Outlook czy Google Chrome. Nie chcemy im przeszkadzać, ponieważ spowodowałoby to problemy w pracy.
 2. Złośliwe
  Szkodliwe pliki powinny zostać natychmiast zatrzymane przez zabezpieczenia punktów końcowych i serwerów. Są one uznawane za złośliwe i nie potrzebna jest ingerencja człowieka aby takie zagrożenie unieszkodliwić. Dlatego tez bardzo ważne jest to aby rozwiązanie EDR było zbudowane na już istniejącej platformie zabezpieczającej organizacje.
 3. Nieznane oprogramowanie
  Ten obszar dotyczy elementów, które w sposób oczywisty nie są dobre lub złe dla naszej organizacji. Więc nie wiemy, czy można je zostawić, czy też należy je zablokować.

EDR został opracowany właśnie w celu zbadania tej luki. Czy te elementy są rzeczywiście złośliwe i wymagają podjęcia działań, takich jak izolowanie urządzeń, których dotyczy problem lub czyszczenie? Czy są to potencjalnie niechciane aplikacje (PUA)? Albo są to aplikacje nie wymagające naszej uwagi i możemy je śmiało zignorować? Na te pytania możemy pomóc sobie odpowiedzieć używając narzędzi dostarczonych przez EDR.

Wraz z ewolucją zagrożeń wiele z nich staje się coraz bardziej tajemniczych, wykorzystując określone metody do oszukiwania rozwiązań antywirusowych. EDR zapewnia organizacjom narzędzia do poszukiwania podejrzanych wskaźników naruszenia bezpieczeństwa (IOC) i wychwytywania tych ukrytych zagrożeń.

Po więcej informacji zapraszamy na nasze Webinarium.

Do zobaczenia!

Webinar już się odbył – chcesz obejrzeć nagranie – skontaktuj się z nami

   

  © Copyright - Digitaled.pl